Prosincové gastrotipy: Vánoce, kam se podíváš

Prosinec je tady a s ním samozřejmě i Vánoce, které jsou v brněnských ulicích nepřehlídnutelné. Hlavní gastronomickou atrakcí jsou vánoční trhy: ty prostě nemají konkurenci a závidět nám je mohou i obyvatelé hlavního města. Kromě toho jsme našli ještě pár dalších zajímavých akcí a během měsíce vás budeme informovat i o tom, kam si v Brně zajít na vánoční menu. Přineseme i speciál o jedlých dárcích, tak se těšte!

25. 11. – 23. 12. Brněnské Vánoce

Jak už bylo řečeno úvodem, vánoční trhy v Brně jsou prostě super. Letos se konají na tradičních místech, ale je tu i jedna nová lokace, která je zajímavá pro gastronadšence, a to Dominikánské náměstí. Najdete tu stánky brněnských restaurací a kromě vánoční klasiky můžete ochutnat i nějakou tu vyšší gastronomii. Zapijte to punčem z Pivnice u Čápa a budete určitě spokojení. Pokud si chcete dát něco opravdu vydatného, přejděte na Zelňák, kde ve výklenku nad sýrárnou Gran Moravia stojí parádní foodtruck Bucheck. Jestli vás baví burgery, trhané vepřové, bůček a domácí hranolky, je to ta pravá volba.

Webové stránky

bucheck

3. 12. MINT: Brno Fashion Market 21, Mosilana HUB

Fashion Market navazuje na úspěšné akce v Praze a v Brně. Letos se v Brně představí hned dvakrát (podruhé 17. – 18. 12.). Přehlídka je zaměřená na nezávislou módu, šperky, design ale i delikatesy (ty nás přece zajímají nejvíce). Takže pokud hledáte nějaký zajímavý dárek, nebo si prostě chcete zpříjemnit víkend, neměli byste tu chybět. A ještě jedna dobrá zpráva: vstup je zdarma.

Event na facebooku

mint

3. – 4. 12. Mikulášský degustační víkend

Baví vás víno a procházky po Brně? Proč to tedy nespojit v jedno! V rámci mikulášské degustační soboty budete mít možnost ochutnat vína od špičkových vinařů a zároveň se podívat na místa, která jste možná ještě nenavštívili. Na registračním místě si vyměníte vstupenku za tašku, průvodce a skleničku a můžete se vydat na procházku po brněnských restauracích, vinárnách a sklepech. Na každém z těchto míst, která možná ještě neznáte, na vás čeká jeden špičkový hostující vinař.

V neděli se pak na jeden den promění Atrium Fakulty sociálních studií na moderní tržnici s vínem. Všichni vinaři ze sobotní degustace a desítka dalších nabídnou svá vína na vaše sváteční stoly za ceny jako ze sklepa. Tak to už stojí za to, ne?

Webové stránky

10. 12. Dárkový speciál – FoodPark + Vánoční bazar

Nestíháte MINT? Tak se stavte na tradičním Foodparku, který bude probíhat ve znamení Vánoc. Co si budeme podívat, skvělým jedlým dárkem se zavděčíte snad každému. Součástí bude i vánoční bazar, kde si můžete “zahrabat” a ulovit nějakou vintage nádheru. Pití zajístí Božský bar s těmi nejlepšími vánočními drinky. Nudit se nebudou ani děti, pro které je připraven bohatý program.

Event na facebooku 

foodpark

14. 12. The Filter: Christmas Edition, Moravská galerie

Kávomilci, je to tady! Další edice kávového festivalu. Vánoční večírek plný skvělé kávy nabídne brew bar, přednášky, drinky, hudbu a výbornou atmosféru. Přesné informace o programu najdete postupně na facebooku. Pokud žijete kávou, neměli byste to zmeškat. Vstupné na akci je 100 Kč.

Event na facebooku

Fotografie: foto1, foto2, foto3

Autor: Edita Zeit

Původně jsem chtěla učit literaturu nebo překládat, ale po studijním pobytu ve Francii jsem se pod vlivem své paní domácí zbláznila do gastronomie a od té doby bedlivě sleduju českou i světovou gastronomickou scénu. S přítelem máme blog Oh My Chef a velím projektu Dinner Club: organizuju každý měsíc večeře v pražských restaurací. Ve zbývajícím čase pracuji jako copywriter, správce sociálních sítí/občasný překladatel v gastru. Vím o všem, co se v oboru šustne: mnohdy i o tom, co bych radši nevěděla. Všechny články autora

Sdílet příspěvek na

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *